Printable Version of Topic
Click here to view this topic in its original format
ExpectoPatronum > Inregistrari > Slujbe


Posted by: ♛ Julien G. Devereux Sep 19 2014, 03:15 PM
jobs
(( get a job, lazy-ass ))
-- Avem câteva reguli: primul venit, primul servit (dacă nu veți fi activi, vă vom șterge din listă). Elevii NU au voie să dețină slujbe, cu excepția celor de weekend (dar chiar și așa, nu toți au voie să iasă în Hogsmeade -permisiunile alea). Oamenii pot fi dați afară din funcții, pe diverse motive. Contactați un membru al staff-ului pentru mai multe detalii.
-- Slujbele sunt trecute în funcţie de postul de la sortare. Dacă doriţi să modificaţi slujba unui personaj, contactaţi un membru al staff-ului.

-Staff


HOGWARTS QUIDDITCH TEAMS

Căpitanul echipei The Limber Lions (Cercetaşi) ((0/1)) Teddy Clearwater (Atacant)
Prinzători/Beaters ((1/2)): Francesca M. Campbell
Atacanţi/Chasers ((0/2)): Eris Morgan
Portar/Keeper ((0/1)): Percy Fletcher
Căutător/Seeker ((0/1)): Harvey D. Prewett

Căpitanul echipei The Vicious Vipers (Viperini) ((0/1)) Alfie Fraser (Portar)
Prinzători/Beaters ((0/2)): Aylee Meoreyn Visery, Carla A. Ines
Atacanţi/Chasers ((1/2)): Edward W. Ferrick
Portar/Keeper ((0/1)):
Căutător/Seeker ((0/1)): Freddie X.B. Piper

Căpitanul echipei The Bronze Claws (Ochi-de-Şoim) ((0/1)) Molly Rhonwen (Prinzător)
Prinzători/Beaters ((1/2)):
Atacanţi/Chasers ((0/2)): Irma Solskin, Ethan 'Viper' Bòid
Portar/Keeper ((0/1)): Anastasia de Forest
Căutător/Seeker ((0/1)): Kestrel R. Frye

Căpitanul echipei The Golden Wolverines (Astropufi) ((0/1)) Alicia Montez (Căutător)
Prinzători/Beaters ((1/2)): Philip A. Coulby
Atacanţi/Chasers ((0/2)): Dalma de la Cruz, Stella D. Humbert
Portar/Keeper ((0/1)): Seth Blyth
Căutător/Seeker ((0/1)):

Ajutor de bibliotecar ((0/2))
    Dalma de la Cruz, Mirah R. Blyth

Ajutor în Aripa Spitalului ((1/2))
    Seth Blyth

Ajutor la Sere ((0/1))
    Mave Woodward
HOGWARTS

-- Profesorii trebuie să fie absolvenți la Hogwarts (să aibă deci peste nouăspreceze ani). Am prefera ca vârsta să fie de la douăzeci în sus, totuși, iar în anul/anii de după absolvire, personajul să se fi axat pe materia pe care o dorește. Posturile se păstrează până când personajul respectiv renunță la el sau este prins încălcând regulamentul școlii și este dat afară.

Director ((0/1))
    Edouard M. Dupont

Director adjunct ((0/1))
    Christopher A. Pierce

Păstrător al Cheilor ((1/1))

    Profesor de Astronomie ((1/1))

      Profesor de Farmece ((0/1))
        Francois D. Dupont

      Profesor de Apărare Contra Magiei Negre ((0/1))
        Helena Rose

      Profesor de Ierbologie ((0/1))
        Carwen E. Pendragon

      Profesor de Istoria Magiei ((0/1))
        Christopher A. Pierce

      Profesori de Poţiuni ((1/1))

        Profesor de Grija Faţă de Creaturile Magice ((0/1))
          Agnès D. Faucheux

        Profesor de Transfigurare ((1/1))

          Profesor de Alchimie ((0/1))
            Aleksandr V. Ingram

          Profesor de Rune Antice ((0/1))
            Andre Sacha

          Profesor de Aritmanţie ((1/1))

            Profesor de Studiul Încuiaţilor ((0/1))

              Profesor de Previziuni despre Viitor ((0/1))
                Aamir Dhaval Yama


              Şef Astropufi

                Agnès D. Faucheux

              Şef Cercetaşi
                Christopher A. Pierce

              Şef Ochi-de-Şoim
                Helena Rose

              Şef Viperini
                François D. Dupont

              Şef pentru grupa Purilor
                François D. Dupont

              Şef pentru grupa Semipurilor
                Thomas "Q" Maddens

              Şef pentru grupa Impurilor
                Édouard M. Dupont

              MINISTERUL MAGIEI

              -- Toți cei care vor să se angajeze la minister trebuie să aibă cel puțin 20 de ani și să dea dovadă de seriozitate. Șefii de departament trebuie să aibă minim 5 ani de vechime în domeniu.

              Ministru ((0/1))
                Julien G. Devereux

              Ministru adjunct ((0/1))
                Ema G. Snow

              Şef Aurori ((0/1))
                Beatrice I. Ellington

              Aurori ((4/10))
                Gavin C. Caroban, Gwynnever Atladottir, Khadija A. Arabo, Peter Snow, Sofia A. Bulgakov, Yoko Rin Hatake

              Trainee Aurori ((10/10))

                Şef la Departamentul de Impunere a Legii Magice ((0/1))
                  Ema G. Snow

                Angajat la Departamentul de Impunere a Legii Magice ((7/10))
                  Aylin L. Theon, Teresa van Allen
                  Kurt F. Wildrig (consultant)

                Şef la Departamentul de Accidente Magice şi Catastrofe ((0/1))
                  Marcus Fitzroy

                Angajat la Departamentul de Accidente Magice şi Catastrofe ((10/10))

                  Şef la Departamentul de Control al Creaturilor Magice ((1/1))

                    Angajat la Departamentul de Control al Creaturilor Magice ((9/10))
                      Avalon Hobbs

                    Şef la Departamentul pentru Cooperare Internaţională Magică ((0/1))
                      Aland Underwood

                    Angajat la Departamentul pentru Cooperare Internaţională Magică ((9/10))
                      Gareth Rovson

                    Şef la Departamentul de Transport Magic ((1/1))

                      Angajat la Departamentul de Transport Magic ((10/10))

                        Şef la Departamentul Jocurilor şi Sporturilor Magice ((1/1))

                          Angajat la Departamentul Jocurilor şi Sporturilor Magice ((10/10))

                            Şef la Departamentul Misterelor ((0/1))
                              Aleida Ulrike Winchester

                            Angajat la Departamentul Misterelor ((9/10))
                              Lola M. Crewe

                            Şef la Vrăjustiţie ((0/1))
                              Laura A. Martin

                            Angajat la Vrăjustiţie ((9/10))
                              Karen Malfoy

                            Obliviator ((4/5))
                              Murphy N. Oshiri

                            ALEEA DIAGON


                            Vânzător la Gelateria lui Florean Fortescue ((8/10))
                              Amaya Andrea Yama, Andrew W. Carter

                            Vânzător la Caligrafie şi Pete ((9/10))
                              Jon Brùn

                            Vânzător la Magazinul lui Madam Malkin ((10/10))

                              Vânzător la Menajeria Magică ((9/10))
                                Martha Ivalo

                              Vânzător la Ollivander's ((9/10))
                                Sasha Kamarazov

                              Vânzător la Weasley Bing-Bong ((10/10))

                                Barman la Ceaunul Crăpat ((4/5))
                                  Kali Findlay

                                Director Gringotts ((0/1))
                                  Tanja Hellena Gudrun

                                Angajat la Gringotts ((10/10))

                                  Cursebreaker ((4/6))
                                    Devon Ellington, Ian Terenty Volosenkov

                                  ALEEA NOCTURN


                                  Vânzător la Borgin & Burke ((10/10))

                                    Vânzător la Drogheria Domnului Mulpepper ((10/10))

                                      Vânzător la Magazinul de Pariuri ((10/10))

                                        Vânzător la Cobb & Webb's ((10/10))

                                          Vânzător la Casa Sicrielor ((10/10))

                                            Angajat la Magazinul de Sinucideri ((3/5))
                                              Ezekiel Sindar, Liathan Sindar

                                            HOGSMEADE


                                            Vânzător la Lorzii Mierii ((10/10))

                                              Vânzător la Zonko ((9/10))
                                                Freddie X.B. Piper

                                              Barman la Trei Mături ((2/5))
                                                Ethan Ines, Joanne Coulby, Nico Wentworht

                                              Barman la Capul de Mistreţ ((5/5))

                                                Barman la Ceainăria Doamnei Puddifoot ((4/5))

                                                  Louis de Forest

                                                SF. MUNGO


                                                Vindecător ((19/20))
                                                  Aleksandr D. Vavilov (LD.F)

                                                Stagiar ((unlimited)) ((se acceptă elevi))
                                                  Colin "Hawkeye" Rovson, Lexie Stryder

                                                Recepţioner ((1/1))

                                                  Vindecător în afara Sf. Mungo ((19/20))
                                                    Astrid Eir Osmund

                                                  Miscellanous


                                                  Director la Profetul Zilei ((0/1))
                                                    Ludo P. Tanner

                                                  Angajat la Profetul Zilei ((14/15))
                                                    Hanne Ford

                                                  ((altele - open to suggestions))


                                                  Ministru al Magiei în Irlanda ((0/1))
                                                    Raina 'Elena' Wallis

                                                  Ministru al Magiei în Norvegia ((1/1))

                                                    Ministru al Magiei în Germania ((0/1))
                                                      Hana Novotna

                                                    Ministru al Magiei în Franta ((0/1))
                                                      Veronique A. Devereux,

                                                    Director Beauxbatons ((1/1))
                                                      Anna B. Saphires**

                                                    Director adjunct Beauxbatons ((1/1))

                                                      Păstrător al Cheilor la Beauxbatons ((1/1))

                                                        Profesor Beauxbatons ((9/10)):
                                                          Isaac Bellamy (Poţiuni)

                                                        Director Durmstrang ((0/1))
                                                          Adelaine Margale

                                                        Director adjunct Durmstrang ((0/1))
                                                          Vladimir T. Arseniy

                                                        Păstrător al Cheilor la Durmstrang ((1/1))

                                                          Profesor Durmstrang ((10/10)):

                                                            Director Ilvermorny ((0/1))
                                                              Logan B. Abler

                                                            Director adjunct Ilvermorny ((1/1))

                                                              Păstrător al Cheilor la Ilvermorny ((1/1))

                                                                Profesor Ilvermorny ((10/10)):

                                                                  Director Wilmund ((0/1))
                                                                    Kurt F. Wildrig

                                                                  Director adjunct Wilmund ((0/1))
                                                                    Astrid Eir Osmund

                                                                  Păstrător al Cheilor la Wilmund ((0/1))
                                                                    Keelan Walsh

                                                                  Profesor Wilmund ((7/10)):
                                                                    Isobel Munn (Dueluri), Vera Pajaria (GFCM), Victor Olivier (Potiuni)

                                                                  Arithmancer (unlimited)

                                                                    Potioneer

                                                                      Herbologist
                                                                        Andrew W. Carter, Matt Campbell

                                                                      Magizoologist (unl.)

                                                                        Dragon feeder

                                                                          Dragon keeper
                                                                            Dawn A. Snow, M.J. Hoffmann

                                                                          Dragonologist
                                                                            Vera Pajaria

                                                                          Unicorn breeder

                                                                            Unicorn trainer
                                                                              Moira Antonia Lange

                                                                            Unicornologist
                                                                              Agnès D. Faucheux

                                                                            Spell inventor
                                                                              Tom Wenlock

                                                                            Spell Registrator

                                                                              Wandmaker
                                                                                Sasha Kamarazov

                                                                              Wandmaker Assistant


                                                                                Broom Maker ((5/5))

                                                                                  Angajat la the Owl Post Office (OPO) ((5/5))

                                                                                    Radio broadcaster (on the Wizarding Wireless Network)
                                                                                      Leonard T. Young

                                                                                    Actori/Actrițe (unlimited)
                                                                                      Andrew W. Carter, Lily Opal Blue

                                                                                    Quidditch player

                                                                                      Quidditch referee

                                                                                        Hogwarts Express Tea Trolley ((1/1))

                                                                                          Hogwarts Express Driver ((1/1))

                                                                                            Home-school teacher/tutor (unl.)

                                                                                              Knight Bus driver ((1/1))

                                                                                                Knight Bus conductor ((3/3))

                                                                                                  ** -- personajul care ocupă această funcție nu există în RP, însă existența acestuia a fost necesară. Dacă doriți funcția respectivă, vă rugăm să contactați un admin.


                                                                                                  Posted by: Julien G. Devereux Sep 3 2015, 03:32 PM
                                                                                                  new addition
                                                                                                  (( please pay attention! ))
                                                                                                  Două mici modificări și un reminder!

                                                                                                  1. De acum încolo, toți cei care vor să se angajeze la Minister sau Hogwarts trebuie să vorbească cu persoanele aflate în conducere. Adică: pentru Minister (orice departament): Ema G. Snow, pentru Hogwarts: Christopher A. Pierce, iar aceștia vor decide dacă sunteți compatibili pentru postul pentru care aplicați.

                                                                                                  2. Întrucât Aurorii au devenit din ce în ce mai populari, și ai nevoie de o pregătire foarte drastică pentru a deveni Auror, de acum încolo toți cei care doresc să aibă o asemenea slujbă, vor fi mai întâi trainee (învățăcei, sau cum vreți să îi numiți), în subordinea unui alt Auror. Pregătirea va dura 3 ani (de RP), după care, dacă treceți testul dat de mentorii voștri (supravegheați de Beatrice, desigur), veți fi promovați în rangul de auror.

                                                                                                  2' . Limita de vârstă pentru Miniștri este de 25 de ani! Limita de vechime într-un departament înainte de a fi promovați la conducerea acestuia e de 5 ani! (REMINDERE)


                                                                                                  Posted by: Ema G. Snow Jul 10 2017, 11:07 AM
                                                                                                  imperial army
                                                                                                  who dares wins
                                                                                                  Aici găsiţi ierarhia Armatei Imperiale şi membrii ce o alcătuiesc. Avansarea în grad se face in-role-play, de-a lungul timpului. Vă rugăm să reţineţi că vor mai apărea funcţii de conducere pe măsură ce va avansa plotul. Pentru mai multe detalii accesaţi http://expatronum.jcink.net/index.php?showtopic=1478&view=findpost&p=14153 sau trimiteţi un pm.

                                                                                                  -Staff


                                                                                                  GENERALI


                                                                                                  Comandant Suprem al Forţelor Armate ((0/1))
                                                                                                    Julien G. Devereux


                                                                                                  General ((0/1))
                                                                                                    Julien G. Devereux
                                                                                                  OFIŢERI


                                                                                                  Colonel ((2/2))
                                                                                                  Maior ((2/2))
                                                                                                  Căpitan ((3/3))
                                                                                                  Locotenent ((2/3))
                                                                                                    Alya "Shadow" Dupont
                                                                                                  SUBOFIŢERI


                                                                                                  Plutonier ((3/5))
                                                                                                    Tracey Summerfield (Eira Pendragon), Robin D'Arcy
                                                                                                  GRADAŢI ((unlimited))


                                                                                                  Caporal
                                                                                                    Siobhan Parker


                                                                                                  Soldat
                                                                                                    Aneurin Vaughan, Isabella Jensen, Satoshi N. Darach


                                                                                                  '
                                                                                                  Powered by Invision Power Board (http://www.invisionboard.com)
                                                                                                  © Invision Power Services (http://www.invisionpower.com)